TYDZIEŃ BIBLIOTEK W SP NR 2 W Lubaniu
Znamy wyniki gry czytelniczej zorganizowanej przez bibliotekę szkolną z okazji Tygodnia Bibliotek.
Znamy wyniki gry czytelniczej zorganizowanej przez bibliotekę szkolną z okazji Tygodnia Bibliotek.
Na przełomie lutego i marca odbył się Ogólnopolski Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny pt. „Moje oczy widzą coś pięknego” organizowany przez Świetlicę w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Sochaczewie. Tematyka pracy dotyczyła piękna, które dziecko widzi własnymi oczami.
16 maja miałam przyjemność odwiedzić lokalną kawiarnię, gdzie odbyło się kolejne spotkaniu miłośników literatury, działających w ramach szkolnego „Salonu literackiego”, okazjonalnie współpracujących z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną im. M. Konopnickiej w Lubaniu.
Popularny i lubiany przez uczniów sposób spędzania przerw międzylekcyjnych to gra w szachy w bibliotece szkolnej. W szachy grają uczniowie młodsi i starsi.
Rozpoczął się już we wtorek – chętni uczniowie wzięli udział w Turnieju Be.Eco, który odbył się on-line. W środę nauczyciele przeprowadzili lekcje wychowawcze w oparciu o materiały dostępne na stronie internetowej Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zajęcia dotyczyły problemu odpadów, zasad ich sortowania, różnorodności biologicznej i zagrożeń dla przyrody, których źródłem jest działalność człowieka.
Pomysł zabawy w procesie dydaktycznym jest znany od dawna i praktykowany przy wielu metodach aktywizujących. Uczniowie klasy 5a podczas lekcji języka polskiego pracowali niestandardową metodą nauczania kreatywności, a więc Lego Logos.
W 2. połowie kwietnia odbyła się wspaniała wycieczka klas: 5a i 6c (wraz z opiekunami: p. Katarzyną Zając, p. Bożeną Giżycką, p. Benitą Jakiel oraz p. Aleksandrą Janik) do Jeleniej Góry. Podczas niej zwiedziliśmy Interaktywne Centrum Edukacji Przeciwpożarowej, gdzie dowiedzieliśmy się, jak ważne jest bezpieczeństwo w domu, na ulicy oraz na łonie przyrody.
Właśnie zakończył się powiatowy projekt edukacyjny „Poliglota w krainie języków” dla uczniów szkół podstawowych, którego organizatorem był Zespół PCE w Lubaniu. Od listopada 2022 do kwietnia br. wzięli w nim udział uczniowie klas I-VI z języków: angielskiego oraz niemieckiego. W ciągu sześciu miesięcy mieli do wykonania po 3 zadania o różnej skali trudności w każdej grupie wiekowej.
Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru we Wrocławiu, we współpracy z Ośrodkiem „Pamięć i Przyszłość” oraz Związkiem Sybiraków Oddział Wrocław, po raz szósty było organizatorem Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych”. Jego finał odbył się 19 kwietnia we Wrocławiu.